Zamknij

Rozbił się samolot wracający z pokazów w Lesznie. Zginął pilot i pasażer

21.06.2021 06:27
katastrofa samolotu trojan t 28
fot. Czeska policja

Katastrofa samolotu wracającego z pokazów w Lesznie (woj. wielkopolskie). Samolot T 28 Trojan rozbił się w niedzielę po południu na terytorium Czech – podały w niedzielę lokalne media. Zginął pilot i pasażer.

Katastrofa samolotu wracającego do Austrii z pokazów lotniczych w Lesznie. O wypadku samolotu poinformowały w niedzielę wieczorem lokalne media powołując się na informacje czeskich i austriackich dziennikarzy.

Portal epoznan.pl podał, że do wypadku doszło w niedzielę przed godziną 17. na terytorium Czech, w pobliżu miejscowości Jickovice, pomiędzy Pragą a Czeskimi Budziejowicami.

Katastrofa samolotu wracającego z pokazów w Lesznie. Zginął pilot i pasażer

Samolot T 28 Trojan miał lecieć w grupie 4 samolotów z grupy The Flying Bulls, które wracały z pokazów w Lesznie do Austrii, skąd pochodzi grupa. Z nieznanych dotychczas powodów samolot spadł na ziemię.

W samolocie były dwie osoby. Początkowo podawano, że pilot poniósł śmierć na miejscu, zaś druga w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala w Pradze. Według portalu leszno24.pl wypadku nie przeżył także pasażer samolotu.

RadioZET.pl/ PAP