Zamknij

Indie: Samolot roztrzaskał się po lądowaniu. Co najmniej 16 ofiar, wielu rannych

07.08.2020 22:02

Katastrofa samolotu na lotnisku Kozhikode w Indiach. Samolot linii Air India zjechał z pasa startowego wprost do rowu. Jego kadłub rozpadł się na dwie części. Zginęło co najmniej 16 osób, ponad setka jest rannych – podają tamtejsze władze i światowe media.

Indie, Samolot roztrzaskał się po wylądowaniu
fot. PAP/EPA/CIVIL DEFENSE / HANDOUT

Wypadek samolotu na lotnisku w hinduskiej Kerali na południu kraju. Po wylądowaniu maszyna niespodziewanie zjechała z pasa startowego. Kadłub samolotu rozpadł się na dwie części.

Na pokładzie było ponad 190 osób. Jak podaje serwis IndiaToday.in, maszyna sprowadzała hinduskich emigrantów z całego świata, w związku z epidemią koronawirusa.

Indie: Samolot zjechał z pasa, rozbił się na dwie części

Zobacz także

Rzecznik miejscowej policji przekazał agencji ANI, że na pokładzie było 6 członków załogi, w tym dwóch pilotów. Rozerwany samolot nie zapalił się po tym jak spadł w dolinę.

Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGCA) podała, że po lądowaniu rozpadł się kadłub samolotu Air India Express, lecącego z Dubaju do Kozhikode. Maszyna po wylądowaniu przejechała pas startowy i wpadła w dolinę na końcu lotniska.

Rośnie bilans ofiar katastrofy [AKTUALIZACJA]

Agencja Reutersa podała pierwotnie, powołując się na hinduską policję, że prawdopodobnie są dwie ofiary śmiertelne i 35 rannych. Niestety, z czasem wzrósł bilans ofiar - władze informowały wieczorem czasu polskiego o 16 ofiarach i 123 rannych w wypadku samolotu.

Zobacz także

Nagrania telewizyjne pokazały ratowników poruszających się po wraku w ulewnym deszczu oraz pasażerów leżących nieruchomo na noszach w otoczeniu pracowników medycznych w maseczkach.

Wśród zmarłych jest jeden z pilotów, a co najmniej 15 osób jest w stanie krytycznym

- przekazał Abdul Karim, starszy oficer policji stanowej w Kerali.

Akcja ratunkowa dobiegła końca, a poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

RadioZET.pl/IndiaToday.in/