Zamknij

Katastrofa samolotu z Etiopii. Na pokładzie było 157 osób. Nikt nie przeżył [AKTUALIZACJA]

Mikołaj Pietraszewski
10.03.2019 11:56
Samolot
fot. Wikimedia.Commons

Samolot etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę niedaleko stolicy kraju Addis Abeby. Na pokładzie Boeinga 737 znajdowało się 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Etiopski nadawca publiczny, powołując się na anonimowe źródło w etiopskich liniach lotniczych, poinformował, że katastrofy nie przeżyła żadna ze 157 osób. 

Do katastrofy samolotu doszło w pobliżu miasta Debre Zeit, ok. 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii, w drodze między Addis Abebą (stolicą Etiopii) a Nairobi (stolicą Kenii). 

Oświadczenie linii lotniczych po katastrofie

W pierwszym komunikacie, jaki wydały linie lotnicze Ethiopian Airlines, gdy nie było jeszcze potwierdzonych informacji na temat liczby ofiar, napisano, że maszyna wystartowała o godz. 8:38 czasu lokalnego, ale zaledwie 6 minut później utraconą z nią kontakt.

Przed godziną 11 czasu polskiego wydały jednak zaktualizowane oświadczenie, z którego wynika, że niestety, żadna ze 157 osób obecnych na pokładzie nie przeżyła katastrofy. Samolotem podróżowali obywatele 33 krajów. 

Kancelaria premiera Etiopii składa kondolencje

"Kancelaria premiera, w imieniu rządu i obywateli Etiopii, chciałaby wyrazić swoje najgłębsze kondolencje rodzinom, które straciły bliskich w samolocie Boeing 737 etiopskich linii lotniczych, który leciał dziś (w niedzielę) rano do Nairobi w Kenii" - przekazała z kolei kancelaria na Twitterze.

RadioZET.pl/PAP/Facebook/Twitter/MP

C