Zamknij

Szef sztabu generalnego Indii zginął w katastrofie śmigłowca. Ocalała jedna osoba

08.12.2021 15:57

W katastrofie wojskowego śmigłowca w Indiach zginęło 13 osób, a wśród nich szef sztabu generalnego sił zbrojnych tego kraju generał Bipin Rawat z małżonką - poinformowały Indyjskie Siły Powietrzne (IAF). Jedyną ocalałą osobą jest pilot - przekazała agencja Reutera.

W katastrofie śmigłowca zginął szef sztabu generalnego Indii
fot. PAP/EPA/SHILJA JOSEPH i JAIPAL SINGH

Katastrofa śmigłowca w Indiach. Jak przekazały tamtejsze siły lotnicze na profilu na Twitterze, do rozbicia maszyny doszło w okolicy Coonoor w Tamilnadu (stan na południu kraju, przyp.).

W wypadku śmigłowca rosyjskiej produkcji Mi-17V5 Indyjskich Sił Powietrznych (IAF) zginął szef sztabu generalnego sił zbrojnych, jego żona oraz 11 innych osób. - Jedynym ocalałym z katastrofy jest kapitan Varun Singh - podał Reuters.

Katastrofa śmigłowca w Indiach. Zginął szef sztabu, ocalał tylko pilot

"Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że generał Bipin Rawat, jego żona Madhulika Rawat i 11 innych osób zginęło na pokładzie śmigłowca podczas wypadku" - napisały w środę po południu IAF na Twitterze.

63-letni generał Rawat znany był jako bliski znajomy premiera Indii Narendry Modiego. Był to pierwszy szef sztabu generalnego sił zbrojnych tego kraju od czasu stworzenia tego stanowiska w 2019 roku – poinformowała agencja AFP.

Użytkowanie śmigłowców typu Mi-17 rozpoczęto w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wykorzystywały je różne armie na całym świecie. W ostatnich latach doszło do kilku wypadków z ich użyciem, m.in. w armii Azerbejdżanu w listopadzie br., czy w armii Indonezji w 2019 roku.

RadioZET.pl/PAP/IAF Twitter