Zamknij

Ogromna katastrofa w kopalni. Ponad setka osób nie żyje

Redakcja
01.02.2019 11:56
Ogromna katastrofa w kopalni. Ponad setka osób nie żyje
fot. Tim Graham/Robert Harding/EAST NEWS

Do 110 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych przerwania tamy w kopalni rudy żelaza Corrego do Feijao w stanie Minas Gerais w Brazylii – poinformowały służby ratownicze. Do tej pory zidentyfikowano 71 zabitych. 238 osób jest uważanych za zaginione.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wcześniej w piątek w pobliżu miejscowości Brumadinho w stanie Minas Gerais przerwana została tama w kopalni rudy żelaza Corrego de Feijao, wskutek czego uwolnione zostało 12 milionów metrów sześciennych szlamu i odpadów wydobywczych. Obecny bilans katastrofy to 110 osób zabitych i 238 zaginionych. Większość ofiar to pracownicy kopalni.

Zobacz także

Sfałszowane wyniki kontroli bezpieczeństwa

We wtorek władze poinformowały o aresztowaniu pięciu osób, które podejrzane są o sfałszowanie wyników przeprowadzonej kontroli bezpieczeństwa tamy, dzięki czemu mogła być ona dalej użytkowana.

Zobacz także

Kopalnia Corrego do Feijao należy do koncernu Vale SA, który jest największym producentem rudy żelaza na świecie. Ta sama firma była współwłaścicielem innej tamy w stanie Minas Gerais, która również uległa przerwaniu. W wypadku, do którego doszło w listopadzie 2015 r. w pobliżu miejscowości Mariana, zginęło 19 osób.

RadioZET/PAP/JZ