Zamknij

Spłonął pasażerski autobus. Zginęły 52 osoby

Redakcja
18.01.2018 10:11
Spłonął pasażerski autobus. Zginęły 52 osoby
fot. Twitter screen/@sandy1177

52 obywateli Uzbekistanu zginęło, gdy autobus, którym podróżowali, zapalił się w czwartek w rejonie Aktau w obwodzie mangystauskim na północnym zachodzie Kazachstanu - poinformowały lokalne władze.

- W trakcie jazdy doszło do zapalenia się pasażerskiego autobusu marki Ikarus. Pojazdem podróżowało 55 pasażerów i dwóch kierowców - powiadomił oficjalny przedstawiciel komitetu ds. nadzwyczajnych MSW Kazachstanu Rusłan Imankułow.

Z płonącego pojazdu udało się wydostać pięciu osobom, w tym dwóm kierowcom. Zostali przewiezieni do szpitala. - Pozostałe 52 osoby zginęły na miejscu - przekazał Imankułow. MSW poinformowało, że kierowcy to obywatele Kazachstanu.

Jak informuje rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na źródło, autobus jechał z Uzbekistanu do Rosji.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10.30 czasu lokalnego (05.30 w Polsce) na drodze łączącej kazachstańskie miasto Szymkent z rosyjską Samarą. Trasą często podróżują migranci zarobkowi z Uzbekistanu, którzy pracują w Rosji.

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną zapalenia się autobusu. Zespół dochodzeniowy twierdzi, że do pożaru mogło dojść przez zwarcie.

RadioZET..pl/PAP/DG