Zamknij

Katastrofa samolotu Cessna CS208. Znaleziono wrak maszyny, zginęło 10 osób

Redakcja
07.06.2018 16:24
Katastrofa samolotu
fot. Twitter screen

W katastrofie samolotu, który we wtorek zniknął z radarów w Kenii i którego wrak odnaleziono w czwartek rano na północ od Nairobi, zginęło 10 osób - podały kenijskie władze i linie lotniczych Fly-SAX. Katastrofy nikt nie przeżył.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rząd Kenii potwierdza, że nikt nie przeżył wypadku małego samolotu spółki zależnej kenijskich linii lotniczych Fly540, który przewoził ośmiu pasażerów i załogę (dwie pilotki), i zniknął we wtorek w parku narodowym w południowo-zachodniej Kenii w drodze powrotnej do Nairobi - powiedział na konferencji prasowej sekretarz stanu do spraw transportu Paul Maringa.

- Ekipy ratunkowe przybyły na miejsce wypadku; z żalem potwierdzam, że nikt nie ocalał - dodał Maringa.

Katastrofa samolotu Cessna CS208

Nadal nie ma oficjalnych informacji na temat pasażerów ani ich narodowości, chociaż lokalne media twierdzą, że wszyscy, z wyjątkiem jednego Amerykanina, byli Kenijczykami. Według Maringi powiadomiono rodziny pasażerów i załogi, a prezydent Uhuru Kenyatta zaoferował im pomoc.

Samolot Cessna CS208 należący do Fly-SAX, filii tanich linii lotniczych Fly540, zabierający na pokład do 12 pasażerów, leciał z miasta Kitale na międzynarodowe lotnisko Jomo Kenyatta w Nairobi, kiedy według linii lotniczych wieża kontrolna straciła z nim kontakt. Według źródeł lokalnego dziennika "Daily Nation" samolot miał lądować na innym lotnisku w Nairobi, ale z niewiadomych przyczyn został skierowany na Jomo Kenyatta, co zmusiło pilotów do wybrania trasy z niebezpiecznymi burzami.

Zobacz także

Szczątki samolotu zauważono w dżungli na wysokości ponad 3600 m n.p.m. w pobliżu 400-metrowego urwiska w Górach Aberdare w środkowo-zachodniej Kenii. Poszukiwania i akcje ratowniczą utrudniały złe warunki pogodowe, m.in. gęsta mgła. Miejscowa telewizja pokazała zdjęcia, z których można wnioskować, że samolot uderzył w zbocze góry.

Latasz samolotami? Czytaj również: 

RadioZET.pl/PAP/DG