Zamknij

Katastrofa budowlana w Nairobi. W piątek w stolicy Kenii zawalił się sześciopiętrowy budynek mieszkalny. Pod gruzami zginęły co najmniej trzy osoby. Jak podaje agencja Associated Press, w mieście ponad połowa budynków nie nadaje się do zamieszkania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii w stolicy Kenii doszło w piątek. Szef policji w Nairobi przekazał, że z zawalonego budynku uratowano 21 osób. Osiem osób zostało zabranych do szpitala. 

Jak informuje agencja Associated Press, w sześciopiętrowym bloku znajdowało się 57 pokoi. W budynku mieszkały 22 rodziny.

Na nagraniach i zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych widać, jak ratownicy gołymi rękoma przeszukiwali zawaloną, betonową konstrukcję.

Katastrofy budowlane są powszechne w Nairobi. W stolicy Kenii jest duże zapotrzebowanie na mieszkania, a pozbawieni skrupułów deweloperzy często omijają przepisy budowlane. Po zawaleniu się ośmiu budynków i śmierci 15 osób w Kenii w 2015 roku, prezydent kraju zarządził audyt wszystkich budynków, aby sprawdzić, czy są w stanie sprostać wymaganiom. Krajowy Urząd Budowy stwierdził, że 58 procent budynków w Nairobi nie nadaje się do zamieszkania.

Zobacz także

RadioZET.pl/Associated Press