Zamknij

Kijów ponownie na celowniku Rosji. Agresor bombarduje osiedle

28.04.2022 20:45

W czwartek wieczorem w Kijowie słychać było silne eksplozje. Służby ratunkowe poinformowały, że jedna z dwóch rosyjskich rakiet, które spadły w czwartek na stolicę Ukrainy, trafiła w osiedle mieszkaniowe – powiedziała portalowi Hromadske rzeczniczka służby ds. sytuacji nadzwyczajnych Switłana Wodołaha. Są poszkodowani.

Kijów ponownie na celowniku Rosji. Agresor bombarduje osiedle
fot. Twitter.com/TpyxaNews

Wojna w Ukrainie toczy się w kilku regionach. Do najnowszych ataków rakietowych na centrum Kijowa oraz Odessę doszło w czwartek podczas oficjalnej wizyty sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa. 

Kijów i Odessa na celowniku Rosji. Agresor wystrzelił rakiety

Trzy ranne osoby trafiły dotychczas do szpitala w następstwie czwartkowego rosyjskiego ataku rakietowego – napisał na Telegramie mer Kijowa Witalij Kliczko. Jedna z dwóch rakiet trafiła w budynek mieszkalny.

„Rakieta trafiła w niższe piętra budynku mieszkalnego. Ratownicy i medycy pracują na miejscu. Sprawdzają także budynki obok, wyprowadzają ludzi” – napisał Kliczko.

„Przedwczoraj Guterres siedział przy długim stole na Kremlu, a dzisiaj o kilometr od niego grzmią eksplozje. Pocztówka z Moskwy? Przypomnijcie, dlaczego Rosja wciąż zasiada w Radzie Bezpieczeństwa ONZ?” – napisał na Twitterze doradca szefa gabinetu prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

W czwartek wieczorem media poinformowały o dwóch silnych wybuchach w Kijowie. Mer stolicy Witalij Kliczko powiadomił później, że rakiety uderzyły w dzielnicy szewczenkowskiej. W sieci pojawiły się nagrania zarejestrowane przez świadków zdarzenia.

Rosjanie zaatakowali również Odessę, media poinformowały o wybuchach w tym mieście. Szef władz obwodowych Maksym Marczenko poinformował, że nad miastem zestrzelono trzy rosyjskie rakiety. Obronie przeciwlotniczej udało się zestrzelić rakietę.

RadioZET.pl/UNIAN/PAP/nv.ua/Hromadske