Zamknij

Rosjanie ostrzelali wieżę telewizyjną w Kijowie. Nie żyje pięć osób

01.03.2022 18:22

Pięć osób zginęło, a pięć odniosło rany we wtorkowym ostrzale wieży telewizyjnej w stolicy Ukrainy Kijowie przez siły rosyjskie - przekazała państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy. Agencja Unian dodaje, że ofiary to cywile, którzy znajdowali się w pobliżu obiektu.

Kijów
fot. Twitter/SygNow (screen)

W rosyjskim ataku na wieżę telewizyjną w Kijowie ucierpiała dyspozytornia obiektu. Przez pewien czas kanały telewizyjne nie będą nadawane - przekazało wówczas ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych, cytowane przez agencję Interfax-Ukraina. Zaznaczono, że emisja niektórych kanałów zostanie niedługo wznowiona przy pomocy zapasowych nadajników.

Naprawa wieży i wznowienie jej pracy potrwa do dwóch godzin - przekazał na Twitterze kanał Euromaidan PR (https://twitter.com/EuromaidanPR/status/1498687928205291527). Dodano, że obiekt stał się celem ataku rakietowego Rosjan.

Jak przekazała państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy, w ataku zginęło pięć osób, a pięć odniosło obrażenia. Agencja Unian dodaje z kolei, że ofiary to cywile, którzy znajdowali się w pobliżu obiektu. - W Kijowie obecnie nie działa telewizja naziemna - potwierdziła również obecna w Kijowie korespondentka Polskiej Agencji Prasowej.

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ostrzegały wcześniej we wtorek o rychłym rozpoczęciu przez Rosjan szerokiej akcji dezinformacyjnej, której elementem będzie szerzenie fałszywych pogłosek o kapitulacji władz ukraińskich. Reznikow dodał, że pierwszym elementem tej kampanii będzie wywołanie masowych problemów z komunikacją na Ukrainie.

RadioZET.pl/PAP/Twiter