Zamknij

Ukraina. Polak podejrzany o zabójstwo i atak nożem [WIDEO]

Redakcja
23.07.2018 18:25
Kijów. Polak aresztowany w związku z zabójstwem i ranieniem nożem
fot. kyiv.npu.gov.ua

W Kijowie zatrzymano obywatela Polski, który miał zabić mężczyznę i ranić nożem kobietę. Podczas zatrzymania sprawca został postrzelony. Grozi mu dożywocie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Informacje o zatrzymaniu Polaka potwierdził konsulat RP w Kijowie. Konsul do spraw prawnych Bartosz Jabłoński powiedział, że jego placówka pozostaje w tej sprawie w kontakcie z władzami ukraińskimi, a obywatel polski objęty został przewidzianą w takich przypadkach opieką konsularną.

Zobacz także

Tragiczne wydarzenia z udziałem urodzonego w 1989 roku Polaka rozegrały się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Policja otrzymała zawiadomienie o mężczyźnie z ranami kłutymi brzucha i klatki piersiowej, leżącym w pobliżu jednej ze stacji benzynowych w Kijowie. Został on przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Zobacz także

Sprawcę wytypowano na podstawie nagrań z monitoringu. Został zatrzymany, gdy miał z z nożem w ręku atakować kobietę. Przy zatrzymaniu miał grozić policjantom tym nożem i gazem łzawiącym, po czym rzucić się w ich stronę.

Jeden z funkcjonariuszy postrzelił go w tym momencie w nogę. - Polak został przewieziony do szpitala. „Grozi mu kara dożywocia” -– powiedział zastępca naczelnika policji w Kijowie Ołeksandr Pywowar.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD