Zamknij

Kilkuletnie dziewczynki przeżyły dwie doby w lesie. Piły wodę z liści

Redakcja
05.03.2019 17:53
Kilkuletnie dziewczynki przeżyły dwie doby w lesie. Piły wodę z liści
fot. Ethan Daniels/shutterstock

Caroline i Leia Carrico – siostry w wieku 5 i 8 lat – postanowiły udać się na spacer do lasu w Kalifornii śladami jeleni. Niestety dziewczynki się zgubiły. Spędziły dwie doby w ekstremalnych warunkach, pijąc m.in. wodę z liści, aby przeżyć. Znaleziono je odwodnione i zmarznięte – podaje portal o2.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Siostry znaleziono  w odległości około 3 kilometrów od ich domu w miejscowości Humboldt. Na szczęście ich życiu nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo. Dziewczynki były jednak poważnie odwodnione i przemarznięte.

Zobacz także

„To absolutny cud”

W akcję poszukiwawczą zaangażowano ponad 200 ratowników z całego stanu. Dziewczynek szukały również psy tropiące, użyto też śmigłowców. Dzieci zniknęły na terenie rozległego, górzystego terenu zalesionego, a w dodatku ich poszukiwaniom towarzyszyła ulewa. Obawiano się, że nie przeżyją nocy w tak ciężkich warunkach.

Zobacz także

Caroline i Leia poszły do lasu wbrew woli ich matki. Kiedy okazało się, że nie wiedzą, jak wrócić do domu, postanowiły zostać w jednym miejscu, nie ruszając się z niego. Piły między innymi wodę z liści, aby przeżyć. Udało im się to dzięki umiejętnościom nabytym w organizacji „4H”. To ugrupowanie uczące dzieci przetrwania w kryzysowych sytuacjach i trudnych warunkach.

Zobacz także

– To absolutny cud. To jest bardzo surowe terytorium i ekstremalne środowisko. To, że one były tam przez 44 godziny, jest naprawdę niesamowite – powiedział dziennikarzom William Honsal, szeryf hrabstwa Humboldt.

RadioZET/o2.pl/JZ