Zamknij

Kim Dzong Un zmienia zdanie. Trump: spotkanie 12 czerwca ciągle możliwe

Redakcja
27.05.2018 08:21
Kim Dzong Un
fot. PAP/EPA

Kim Dzong Un potwierdził gotowość na spotkanie z Donaldem Trumpem 12 czerwca w Singapurze i swoje zaangażowanie w pełną denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego - powiedział w niedzielę prezydent Korei Południowej, który dzień wcześniej spotkał się z Kimem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mun Dze In i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkali się w sobotę w strefie zdemilitaryzowanej oddzielającej oba państwa koreańskie. Było to ich drugie spotkanie w ciągu miesiąca.

- Kim Dzong Un wyraził nadzieję, że sukces szczytu Korea Płn. - USA zakończy epokę konfrontacji, a rozpocznie okres współpracy na rzecz pokoju i dobrobytu - powiedział Mun Dze In, cytowany przez południowokoreańską agencję prasowa Yonhap.

Mun Dze In chciałby także, aby Donald Trump powrócił do koncepcji szczytu, zaplanowanego pierwotnie na 12 czerwca w Singapurze. Spotkanie to w czwartek zostało odwołane przez prezydenta USA, który w sobotę oświadczył jednak, iż cały czas rozważa możliwość przeprowadzenia rozmów z Kim Dzong Unem w zaplanowanym terminie.

Trump: spotkanie z Kim Dzong Unem ciągle możliwe

Prezydent USA Donald Trump poinformował w sobotę wieczorem czasu lokalnego, że cały czas rozważa możliwość spotkania się z Kim Dzong Unem 12 czerwca w Singapurze. Wcześniej przywódca Korei Płn. wyraził "niezmienną wolę" spotkania z Trumpem w tym terminie.

Zobacz także

- Wszystko idzie dobrze. Naszym celem jest 12 czerwca w Singapurze. To się nie zmieniło, ale zobaczymy, co będzie - powiedział Trump w Białym Domu po spotkaniu z Joshuą Holtem, Amerykaninem, którego w sobotę wypuściły z więzienia władze Wenezueli.

ZDJĘCIA z poligonu wojskowego w Korei Północnej: 

RadioZET.pl/PAP/DG