Zamknij

Kim Dzong Un walczy o życie? Chiny wysyłają pomoc do Korei Północnej

25.04.2020 13:54
Kim Dzong Un
fot. AFP/EAST NEWS

Kim Dzong Un jest "w poważnym stanie" po przebytej operacji serca - podały kilka dni temu amerykańskie media. Z kolei Reuters twierdzi, że władze Chin wysłały 23 kwietnia do Korei Północnej grupę ekspertów mających pomóc w leczeniu przywódcy tego kraju. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kim Dzong Un walczy o życie? 20 kwietnia telewizja CNN poinformowała, opierając się na źródłach w amerykańskiej administracji, o pogarszającym się stanie zdrowia przywódcy Korei Północnej, który, według jej informatorów, miał przejść poważną chirurgiczną operację.

Spekulacje na temat stanu zdrowia Kima pojawiły się po tym, jak nie był on obecny 15 kwietnia na uroczystościach poświęconych jego dziadkowi i założycielowi Korei Północnej Kim Ir Senowi. 

W czwartek prezydent Donald Trump powiedział podczas konferencji prasowej w Białym Domu,że według posiadanych przez niego informacji spekulacje w mediach na temat pogarszającego się zdrowia Kim Dzong Una nie mają faktycznych podstaw.

Mamy dobre stosunki z Koreą Północną, mam dobre relacje z Kim Dzong Unem i mam nadzieję, że nic mu nie jest

- powiedział prezydent USA. 

Reuters: Chiny mają pomóc w leczeniu Kim Dzong Una 

Reuters twierdzi, że uzyskał potwierdzenie informacji o wysłaniu do Korei Północnej ekspertów w trzech niezależnych źródłach. Agencja prasowa informuje również, że nie otrzymała odpowiedzi na pytania skierowane do wydziału międzynarodowego Komunistycznej Partii Chin i ministerstwa spraw zagranicznych Korei Północnej.

RadioZET.pl/PAP