Zamknij

Dzięki zyskom z Biedronki są bogatsi od Kulczyków. Poznajcie najzamożniejszą rodzinę Portugalii, która wzbogaciła się dzięki Polakom

Redakcja
04.08.2017 09:19
Dzięki zyskom z Biedronki są bogatsi od Kulczyków. Poznajcie najzamożniejszą rodzinę Portugalii, która wzbogaciła się dzięki Polakom
fot. YT

W rękach rodziny dos Santos znajduje się kapitał potężniejszy od tego, który zgromadzili Dominika i Sebastian Kulczykowie. Właśnie ta portugalska rodzina jest udziałowcem i pomysłodawcą popularnej w Polsce Biedronki.

Kiedy magazyn "Exame" przedstawił listę najbogatszych portugalczyków, nazwisko dos Santos przewijało się kilka razy: Alexandre Soares dos Santos, Maria Isabel do Santos oraz Fernando Figueiredo dos Santos.

Alexandre Soares na liście jest drugi. Z kolei będąca na pozycji ósmej Maria Isabel dos Santos (10 proc. akcji głównego udziałowcy Jeronimo Martins), jest obecnie najbogatszą kobietą Portugalii.

Majątek rodziny wyceniono na 3,86 mld euro, a więc ponad 16 mld złotych. Skąd taka fortuna? Dos Santos są udziałowcem Jeronimo Martins. Co więcej, to Alexandre Soares dos Santos wymyślił polską Biedronkę.

Zainspirowały go do tego podróże po Europie Wschodniej. Zrealizował je w 1995 roku, kiedy otwarto pierwszy sklep. - Od lat komentatorzy pisma "Exame" wskazują, że wysoka pozycja Soaresa dos Santosa wśród najbogatszych Portugalczyków wynika z dobrych wyników Biedronki w polskim handlu - podkreśla Money.pl.

RadioZET.pl/Money.pl/maal