Zamknij

Zaginął prom z 50 osobami na pokładzie. Wypłynął 18 stycznia

Redakcja
27.01.2018 09:50
Zaginął prom z 50 osobami na pokładzie. Wypłynął 18 stycznia
fot. Pixabay

Prom z 50 osobami na pokładzie zaginął tydzień temu na wodach Kiribati, państwa wyspiarskiego w środkowej części Oceanu Spokojnego - poinformowały w sobotę ekipy ratunkowe, które prowadzą poszukiwania jednostki.

Zagłosuj

Czy popłynąłbyś w rejs promem?

Liczba głosów:

Nowozelandzka marynarka wojenna napisała w oświadczeniu, że współpracuje z ekipami ratunkowymi z Fidżi i Kiribati, które próbują zlokalizować prom MV Butiraoi. Drewniany katamaran o długości 17,5 m wypłynął 18 stycznia z atolu Nonouti i miał po dwóch dniach dotrzeć do oddalonego o 240 km atolu Tarawa. Oba są częścią Kiribati.

Na pokładzie MV Butiraoi było 50 osób.

W sobotę biorący udział w poszukiwaniach nowozelandzki samolot patrolowy P-3K2 Orion przeczesał 26 proc. obszaru, na którym może znajdować się zaginiona jednostka, ale nie odnalazł żadnych jej śladów.

Zobacz także

Kiribati to archipelag położony w środkowej części Oceanu Spokojnego. Składa się z 33 atoli oraz wyspy wulkanicznej Banaba, rozrzuconych na obszarze ponad 3 mln km kwadratowych. Wiele atoli jest zamieszkana. Większość z nich jest bardzo nisko położona, co wiąże się z zagrożeniem wynikającym ze wzrostu poziomu oceanów na skutek globalnego ocieplenia.

RadioZET.pl/PAP/DG