Zamknij

Kobieta skarżyła się na "niewyraźne widzenie". W szpitalu przeżyli szok

06.10.2022 16:55

Do kliniki California Eye Associates w Newport Beach w USA zgłosiła się kobieta z 23 soczewkami kontaktowymi w oku. Okazało się, że nosiła je bez przerwy od ponad trzech tygodni, bo myślała, że nie trzeba ich wyjmować. W sieci opublikowano nagranie zabiegu usunięcia kontaktów.

23 soczewki w oku
fot. Facebook

W klinice California Eye Associates w Newport Beach przeprowadzono zabieg usunięcia 23 soczewek kontaktowych z jednej gałki ocznej. Kobieta, która zgłosiła się do szpitala, skarżyła się na "niewyraźne widzenie".

Jak się okazało, kobieta przez 23 dni nie wyjmowała soczewek, a każdego kolejnego dnia umieszczała nowe. "Rzadka okazja, by zobaczyć gdy ktoś zapomni usunąć soczewki kontaktowe na noc i zakłada nowe każdego poranka. 23 dni z rzędu" - napisała Katerina Kurteeva, właścicielka kliniki.

Kobieta nosiła 23 soczewki kontaktowe w jednym oku

Po zastosowaniu specjalnego barwnika soczewki zmieniły kolor na zielony. Nagranie wideo z zabiegu Kurteeva ku przestrodze umieściła w sieci.

"Starannie rozdzieliłem wszystkie soczewki kontaktowe i naliczyłam ich w sumie 23. Do ich oddzielenia musiałam użyć bardzo cienkiego narzędzia chirurgicznego, kleszczy jubilerskich" - napisała lekarka. "Były w zasadzie sklejone po trzymaniu ich pod powieką przez miesiąc" - dodała.

W 2017 roku z podobnym problemem do szpitala trafiła 65-letnia kobieta z Wielkiej Brytanii. Okazało się, że przez 35 lat nosiła 27 soczewek kontaktowych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Katerina Kurteeva/ Instagram