Zamknij

Kolejna kobieta oskarża Polańskiego o molestowanie. Miała wtedy 16 lat

Redakcja
16.08.2017 09:21
Kolejna kobieta oskarża Polańskiego o molestowanie. Miała wtedy 16 lat
fot. East News

Nie kończą się problemy Romana Polańskiego. Na konferencji prasowej w Los Angeles 59-letnia kobieta o imieniu Robin, w towarzystwie znanej prawniczki Glorii Allred, powiedziała, że w 1973 r. była wykorzystana seksualnie przez polskiego reżysera. Miała wtedy 16 lat.

O sprawie zrobiło się głośno, bowiem oskarżycielka na konferencji w Los Angeles wystąpiła wraz z Glorią Allred, znaną prawniczką. Zdaniem Amerykanki, Roman Polański wykorzystał ją seksualnie 44 lata temu w 1973 roku.

Napaść seksualna w 1973 r.

59-latka tłumaczyła, że o tamtym wydarzeniu powiedziała dotychczas tylko jednej osobie, jednak gdy dowiedziała się, że Samantha Geimer (pierwsza ofiara molestowania przez Romana Polańskiego – red.) złożyła do sądu wniosek o umorzenie sprawy, postanowiła zabrać głos.

Sprawa przedawniona

Pewne jest, że kobieta nie wywalczy już pieniędzy czy odszkodowania, ponieważ zgodnie z prawem, ta sprawa jest już przedawniona. Wprawdzie mogłaby wystąpić na drogę cywilną, jednak – jak zapewnia – nie ma zamiaru tego robić.

Roman Polański "uciekinier"

- Jestem zdziwiony tymi informacjami – powiedział Harland Braun, adwokat broniący polskiego reżysera w sprawie zgwałcenia 13-letniej Samanthy Geimer. Do tej pory filmowiec w amerykańskich kartotekach oznaczony jest jako „uciekinier”.

Zagłosuj

Czy uważasz, że Roman Polański powinien jeszcze zostać ukarany?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz