Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Seria tajemniczych przesyłek trwa. Kolejnym celem sponsor Demokratów

26.10.2018 20:43
xxx wiadomosci

Przejęto kolejną podejrzaną paczkę, która została wysłana do miliardera, filantropa i ważnego sponsora Partii Demokratycznej Tom Steyera - podaje CNN. To czwarta taka przesyłka, jaką udało się przechwycić w piątek.

Seria tajemniczych przesyłek trwa. Kolejnym celem sponsor Demokratów fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Steyer jest zarządcą funduszu hedgingowego, działaczem na rzecz ochrony środowiska, rozwoju opieki medycznej, edukacji i poprawy losu imigrantów. W październiku 2017 roku - jak podał magazyn "Forbes" - przeznaczył ponad 10 mln dol. na kampanię reklamową i informacyjną na rzecz impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Steyer jest Demokratą i organizatorem zbiórek funduszy na rzecz tej partii.

Wcześniej w piątek FBI zatrzymało na Florydzie podejrzanego o rozsyłanie paczek z urządzeniami wybuchowymi 56-letniego Cesara Sayoca z miasteczka Aventura w pobliżu Miami.

Od wtorku przechwycono przesyłki adresowane do byłego prezydenta Baracka Obamy, byłego wiceprezydenta Joe Bidena, byłej sekretarz stanu Hillary Clinton i aktora Roberta de Niro, do siedziby telewizji CNN na Manhattanie (była zaadresowana do byłego dyrektora CIA Johna Brennana), do Erica Holdera (byłego prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości), kongresmenki Maxine Waters.

Wcześniej piątek przejęto paczki wysyłane do demokratycznego senatora Cory'ego Bookera i do byłego dyrektora wywiadu krajowego Jamesa Clappera; kilka godzin później, już po zatrzymaniu podejrzanego, telewizja CNN podała, że władze Kalifornii sprawdzają następną podejrzaną przesyłkę, wysłaną do demokratycznej senator tego stanu Kamali Harris.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń
Tagi