Zamknij

Seria tajemniczych przesyłek trwa. Kolejnym celem sponsor Demokratów

Redakcja
26.10.2018 20:43
Seria tajemniczych przesyłek trwa. Kolejnym celem sponsor Demokratów
fot. Shutterstock

Przejęto kolejną podejrzaną paczkę, która została wysłana do miliardera, filantropa i ważnego sponsora Partii Demokratycznej Tom Steyera - podaje CNN. To czwarta taka przesyłka, jaką udało się przechwycić w piątek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Steyer jest zarządcą funduszu hedgingowego, działaczem na rzecz ochrony środowiska, rozwoju opieki medycznej, edukacji i poprawy losu imigrantów. W październiku 2017 roku - jak podał magazyn "Forbes" - przeznaczył ponad 10 mln dol. na kampanię reklamową i informacyjną na rzecz impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Steyer jest Demokratą i organizatorem zbiórek funduszy na rzecz tej partii.

Zobacz także

Wcześniej w piątek FBI zatrzymało na Florydzie podejrzanego o rozsyłanie paczek z urządzeniami wybuchowymi 56-letniego Cesara Sayoca z miasteczka Aventura w pobliżu Miami.

Od wtorku przechwycono przesyłki adresowane do byłego prezydenta Baracka Obamy, byłego wiceprezydenta Joe Bidena, byłej sekretarz stanu Hillary Clinton i aktora Roberta de Niro, do siedziby telewizji CNN na Manhattanie (była zaadresowana do byłego dyrektora CIA Johna Brennana), do Erica Holdera (byłego prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości), kongresmenki Maxine Waters.

Zobacz także

Wcześniej piątek przejęto paczki wysyłane do demokratycznego senatora Cory'ego Bookera i do byłego dyrektora wywiadu krajowego Jamesa Clappera; kilka godzin później, już po zatrzymaniu podejrzanego, telewizja CNN podała, że władze Kalifornii sprawdzają następną podejrzaną przesyłkę, wysłaną do demokratycznej senator tego stanu Kamali Harris.

RadioZET.pl/PAP/BM