Zamknij

Kolejna walka Trumpa z dziennikarzami. Nie weźmie udziału w dorocznej kolacji

Redakcja
26.02.2017 11:46

Prezydent Donald Trump nie weźmie udziału w dorocznej kolacji dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu, która odbędzie się w kwietniu. To afront wobec dziennikarzy na jaki nie zdecydował się od 36 lat żaden amerykański prezydent. Relacje Trumpa z tzw. liberalnymi mediami są wyjątkowo napięte.

Trump
fot. East News

Według Trumpa gazeta New York Times czy telewizje CBS czy CNN są nie tylko jego wrogami, ale i wrogami Stanów Zjednoczonych. W ostatnim czasie dziennikarze tych mediów nie zostali wpuszczeni na briefing sekretarza prasowego Białego Domu. Wcześniej wielokrotnie słyszeli oskarżenia, że podają fałszywe informacje.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Relacje Trumpa z  liberalnymi mediami zaogniły się po ujawnieniu, że w kampanii wyborczej ludzie z jego otoczenia mieli wielokrotne i podejrzane kontakty z przedstawicielami rosyjskich służb.

Kolacje dla korespondentów organizowane są od 1921 roku. Ostatnim prezydentem, który nie wziął udziału w spotkaniu z dziennikarzami był Ronald Reagan, który w 1981 roku po postrzeleniu przebywał w szpitalu.

RadioZET.pl/DG