Zamknij

Kolejne doniesienia o eksplozjach w Rosji. "Drony nad Biełgorodem"

Błażej Makarewicz
02.05.2022 05:18
Biełgorod
fot. Twitter: tpyxa

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania przedstawiające rzekome eksplozje w Biełgorodzie, południowym regionie Rosji graniczącym z Ukrainą. Autentyczność tej informacji nie mogła być wstępnie potwierdzona. Podobne informacje o wybuchach przekazały rosyjskie władze.

Dwie eksplozje miały miejsce we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek w Biełgorodzie, południowym regionie Rosji graniczącym z Ukrainą, poinformował w mediach społecznościowych gubernator regionu Wiaczesław Gładkow. "Nie było żadnych ofiar ani zniszczeń" - oświadczył Gładkow.

Na Twitterze pojawiły się materiały wideo i doniesienia o rzekomych ukraińskich dronach nad Biełgorodem. Autentyczność tej informacji nie mogła być wstępnie potwierdzona.

Eksplozje w Biełgorodzie przy granicy z Ukrainą

Od kilku dni pojawiają się doniesienia o rzekomych atakach wojsk ukraińskich na cele w Rosji. Między innymi zarzucono Ukrainie, że zaatakowała helikopterami skład paliwa w Biełgorodzie.

Kilka dni temu władze rosyjskie podały, że w płomieniach stanął regionalny skład amunicji znajdujący się niedaleko wsi Stara Nelidowka w pobliżu miasta."Trwają prace nad ustaleniem przyczyny eksplozji" - poinformował rosyjski urzędnik.

RadioZET.pl/ PAP

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje

C