Zamknij

Kolejni cywile giną w Donbasie. "Szturm zakończył się jednak niepowodzeniem"

20.05.2022 08:56
Obwód ługański
fot. Telegram/Serhij Hajdaj

Minionej doby w wyniku rosyjskich ostrzałów w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy zginęło 13 cywilów. Rosyjski szturm na Siewierdonieck został jednak odparty - poinformował szef władz obwodowych Serhij Hajdaj. Do wpisu załączył zdjęcia zniszczonych budynków.

Siły rosyjskie "całkowicie zniszczyły" Donbas, region na wschodzie Ukrainy - powiedział w ostatnim nagraniu Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy nazwał "piekłem" to, co dzieje się w południowo-wschodniej części kraju.

Kolejni cywile giną w Donbasie. Potwierdzono 13 ofiar

W piątek potwierdzono niestety śmierć kolejnych kilkunastu cywilów zamieszkujących w obwodzie ługańskim, o czym poinformował w mediach społecznościowych szef władz obwodowych Serhij Hajdaj.

"12 osób zginęło w Siewierdoniecku, a jedna w innej z miejscowości ostrzelanej przez Rosjan. Przeprowadzony przez nich szturm na Siewierdonieck zakończył się jednak niepowodzeniem, a wojska rosyjskie poniosły straty i wycofały się" - napisał Hajdaj na Telegramie, załączając zdjęcia zniszczonych ostrzałami budynków.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował natomiast, że Rosjanie prowadzili w rejonie Siewierdoniecka natarcie, ale ponieśli „znaczne straty i odeszli na wcześniej zajmowane pozycje”. Dodano również, że trwają działania bojowe w rejonie miejscowości Toszkiwka w rejonie (powiecie) siewierodonieckim.

RadioZET.pl/PAP/Telegram

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

C