Zamknij

Kolejny człowiek poleci na Księżyc. NASA potwierdza

Redakcja
06.10.2017 20:03

To już pewne. NASA potwierdziła, że kolejny człowiek poleci na księżyc - informuje portal arstechnica.com. Następnym krokiem będzie Mars. Informacje te zostały ogłoszone podczas czwartkowego (6 października 2017 r.) spotkania Krajowej Rady ds. Przestrzeni Kosmicznej.

Kolejny człowiek poleci na Księżyc. NASA potwierdza
fot. East News

W ostatnich latach wiele razy mówiono o tym, że NASA powróci na księżyc z nową misją. Plany te nie zostały nigdy zrealizowane. Tym razem doniesienia wyglądają poważnie – informuje serwis arstechnica.com, który podaje, że człowiek ponownie postawi stopę na księżycu.

Ambitne plany podboju kosmosu

W ostatnich miesiącach roiło się od spekulacji na ten temat. Mówiło się o ekspedycjach prywatnych firm takich jak SpaceX, Blue Origin, czy Bigelow Aerospace. Przedstawione plany były ambitne: orbitalne hotele i przeprowadzka w kosmos nawet miliarda osób, jednak wielu obserwatorów patrzyło na to z przymrużeniem oka.

Kolonizacja marsa

Rakiety wielokrotnego użytku firmy SpaceX mają – według założeń – latać pomiędzy Ziemią a Księżycem, a w przyszłości przyczynić się do kolonizacji Marsa.

Wizualizacja amerykańskich planów:

RadioZET.pl/arstechnica.com/Planeta.fm/strz