Zamknij

Kolejny człowiek poleci na Księżyc. NASA potwierdza

Redakcja
06.10.2017 20:03
Kolejny człowiek poleci na Księżyc. NASA potwierdza
fot. East News

To już pewne. NASA potwierdziła, że kolejny człowiek poleci na księżyc - informuje portal arstechnica.com. Następnym krokiem będzie Mars. Informacje te zostały ogłoszone podczas czwartkowego (6 października 2017 r.) spotkania Krajowej Rady ds. Przestrzeni Kosmicznej.

W ostatnich latach wiele razy mówiono o tym, że NASA powróci na księżyc z nową misją. Plany te nie zostały nigdy zrealizowane. Tym razem doniesienia wyglądają poważnie – informuje serwis arstechnica.com, który podaje, że człowiek ponownie postawi stopę na księżycu.

Ambitne plany podboju kosmosu

W ostatnich miesiącach roiło się od spekulacji na ten temat. Mówiło się o ekspedycjach prywatnych firm takich jak SpaceX, Blue Origin, czy Bigelow Aerospace. Przedstawione plany były ambitne: orbitalne hotele i przeprowadzka w kosmos nawet miliarda osób, jednak wielu obserwatorów patrzyło na to z przymrużeniem oka.

Kolonizacja marsa

Rakiety wielokrotnego użytku firmy SpaceX mają – według założeń – latać pomiędzy Ziemią a Księżycem, a w przyszłości przyczynić się do kolonizacji Marsa.

Wizualizacja amerykańskich planów:

RadioZET.pl/arstechnica.com/Planeta.fm/strz