Zamknij

Kolejny kraj zalegalizował małżeństwa jednopłciowe. „Niemal jednogłośnie”

Redakcja
07.12.2017 23:45
Kolejny kraj zalegalizował małżeństwa jednopłciowe. „Niemal jednogłośnie”
fot. Pixabay

Australia jest kolejnym krajem, którego parlament przyjął ustawę legalizującą małżeństwa jednopłciowe. Decyzję poprzedziło referendum, które pokazało ogromne poparcie Australijczyków dla takiej zmiany.

Zagłosuj

Małżeństwa jednopłciowe...

Liczba głosów:

Debata społeczna w Australii pokazała jednoznacznie, że znaczna większość opowiada się za legalizacją małżeństw homoseksualnych. Spośród 150 posłów tylko czterech było przeciwnych zmianom, które australijski Senat zatwierdził w ubiegłym tygodniu większością 43 do 12 głosów.

Australijczycy powiedzieli TAK

Poparcie w tej sprawie wykazał nawet centroprawicowy premier Malcolm Turnbull. – To wspaniały dzień dla miłości, równości i szacunku, dzięki Australii. Każdy Australijczyk mógł się wypowiedzieć i zdecydował o tym, że to jest sprawiedliwe – powiedział szef rządu.

Parlament niemal jednogłośny

Listopadowe referendum korespondencyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 80 proc. uprawnionych, spośród których 61,6 proc. poparło zmianę przepisów. Przeciwnego zdania było 38,4 głosujących. – Dziękujemy wszystkim Australijczykom za ich głos na „tak” – mówił współprzewodniczący australijskiej Kampanii na Rzecz Równości Alex Greenwich przed parlamentem w Canberze.

RadioZET.pl/PAP/Guardian/strz