Zamknij

Kolejny sukces Ukraińców. Poważne zniszczenia u Rosjan na Wyspie Węży

Maciej Walasek
27.04.2022 07:34
ukraińskie wojsko
fot. i-Images/Eyevine/East News

Ukraińskie wojsko przeprowadziło udany atak na pozycje Rosjan na Wyspie Węży. W ofensywie rosyjska armia straciła zestaw obrony przeciwlotniczej Strieła-10. Uszkodzono także stanowisko dowodzenia.

Wojna w Ukrainie trwa nieprzerwanie od ponad dwóch miesięcy. Walki przeniosły się na wschód kraju, gdzie Rosjanie starają się przejąć pełną kontrolę nad obwodem ługańskim i donieckim. Jednak w pewnych miejscach Ukraińcy przechodzą do ofensywy, atakując przeciwnika. Tak zdarzyło się na sławnej Wyspie Węży, która została ostrzelana w pierwszych godzinach wojny. Informację o uderzeniu potwierdziło Dowództwo Operacyjne „Południe” Sił Zbrojnych Ukrainy.

We wtorkowym komunikacie regionalne dowództwo przekazało, że w wyniku ataku Rosjanie stracili 16 żołnierzy, jeden czołg i cztery pojazdy, w tym dwa wozy pancerne. Jednocześnie siły wroga próbowały przemieścić się w stronę Mikołajowa przez wsie Tawrijske i Nowaja Zaria, lecz „poniosły ciężkie straty i wycofały się”.

Sukces Ukraińców, poważne zniszczenia Rosjan na Wyspie Węży

Po tym jak we wtorek trzy rosyjskie pociski manewrujące spadły w okolicach Odessy, uderzając w most przez ujście Dniestru, ruch tam jest częściowo wyłączony. Nie zanotowano jednak ofiar – poinformowali ukraińscy wojskowi.

Od początku wojny w Ukrainie rosyjskie wojsko straciło już około 22,1 tys. żołnierzy, a także 918 czołgów, 2308 pojazdów opancerzonych, 184 samoloty i 154 śmigłowce. 

RadioZET.pl/PAP

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

C