Zamknij

Kolejny zamach na Wyspach! Rozpędzony van wjechał w tłum ludzi na moście w Londynie

Redakcja
04.06.2017 00:48
Kolejny zamach na Wyspach! Rozpędzony van wjechał w tłum ludzi na moście w Londynie
fot. youtube

Na London Brigde kierowca vana rozpędził się i wjechał w tłum ludzi. Są ranni. Na miejsce natychmiast przybyły karetki pogotowia i wozy policyjne. Sky News potwierdza: wydarzenie na moście w Londynie miało charakter zamachu terrorystycznego. Kolejne doniesienia z Londynu potwierdziły, że łącznie miały miejsce dwa ataki. Wiadomo też, że co najmniej cztery osoby nie żyją.

Zagłosuj

Uważasz, że Europa Zachodnia jest w stanie uporać się z problemem terroryzmu?

Liczba głosów:

Świadkowie cytowani przez brytyjskie media mówili, że kierowca mógł jechać nawet 80 kilometrów na godzinę. Pierwsze informacje, jakie spływają z Londynu mówiły o 20 rannych. Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że duży samochód dostawczy wjechał w grupę przechodniów na moście London Bridge, a szereg osób został raniony nożami.

Więcej informacji i zdjęć w naszej relacji LIVE:

Zobacz także

Wkrótce później policja podała również informacje o możliwym drugim "incydencie" na pobliskim targu Borough Market, gdzie znajduje się wiele popularnych restauracji i barów, w których w sobotni wieczór zazwyczaj bawią się setki londyńczyków. Nie jest jasne, czy to dwa oddzielne wydarzenia czy jeden, który odbywał się na przestrzeni kilkuset metrów, które dzielą oba miejsca. Szczegółowy przebieg zdarzenia nie został potwierdzony przez policję.

Pierwsze, nieoficjalne informacje mówią o co najmniej kilkunastu rannych. Według informacji telewizji BBC, policja poszukuje trzech sprawców, którzy wciąż znajdują się na wolności.

Świadkowie, którzy rozmawiali z telewizjami Sky News i BBC News informowali również o strzałach z broni palnej w pobliżu miejsca zdarzenia, jednak nie jest jasne, czy zostały one oddane przez interweniujące służby ratunkowe czy możliwych zamachowców. Policja zamknęła całą okolicę, a także pobliskie stacje metra i dworzec kolejowy.

Źródła Sky News w brytyjskiej policji oceniły w rozmowie z telewizją, że prawdopodobnie doszło do ataku terrorystycznego. Kancelaria premier Theresy May poinformowała, że szefowa rządu jest na bieżąco informowana o wydarzeniach w Londynie. Policja metropolitalna w Londynie podkreśliła, że przekaże potwierdzone informacje, jak tylko będzie to możliwe.

Poza atakiem na moście miał miejsce jeszcze jeden. Wiadomo już, że co najmniej 4 osoby nie żyją a 20 jest rannych.

Tak wyglądał London Bridge kilkanaście minut po zamachu:

RadioZET.pl/PAP/strz