Zamknij

28-latka w ciąży zrobiła test na cukrzycę. Kobieta i dziecko nie żyją

25.09.2019 22:41
Kolonia
fot. Shutterstock

28-letnia kobieta w ciąży przeprowadziła rutynowy test na tolerancję glukozy. Po wypiciu roztworu zmarła. Nie udało się też uratować jej dziecka. Wiadomo już, że w roztworze znajdowała się trucizna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tragedia rozegrała się w niemieckiej Kolonii. Ciężarna 28-latka kupiła w lokalnej aptece rutynowy test na tolerancję glukozy w ciąży. Po wypiciu roztworu zmarła.

Zobacz także

Jak się okazało, w roztworze zakupionym w aptece była trucizna. Nie wiadomo jednak, czy dostała się ona tam przez czyjąś nieuwagę, czy też w wyniku świadomego działania. Prokuratura w Kolonii wszczęła już w tej sprawie śledztwo.

Cukrzyca ciążowa a cukrzyca w ciąży. Sprawdź, czym się różnią

Do tej pory udało się ustalić, że pozostałości toksycznej substancji znajdowały się w naczyniu, z którego składniki trafiły do mniejszych torebek. Nie podano jednak, o jaką substancję chodzi.

Zobacz także

Czy w przyszłości podobnych ofiar  może być więcej? Śledczy nie wiedzą, czy trująca mieszanka jest w obiegu. Władze Kolonii ostrzegają jednak, aby nie stosować środków zawierających glukozę, pochodzących z apteki "Heilig-Geist". Wszyscy, którzy posiadają ten preparat w domu, powinni niezwłocznie zgłosić się na policję.

RadioZET.pl/ Deutsche Welle