Zamknij

Tragiczny finał imprezy. Nie żyje 8 młodych osób

17.08.2020 23:24
Zdjęcie ilustracyjne
fot. zef art/Shutterstock

Grupa młodych ludzi postanowiła zorganizować przyjęcie w domu jednego z nich po tym, jak miasto odwołało coroczny festiwal ze względu na pandemię koronawirusa. Niestety, w trakcie imprezy doszło do potwornej tragedii. 8 osób zostało zabitych - donoszą zagraniczne media.

Kolumbia. W związku z odwołanym przez pandemię koronawirusa festiwalem, grupa młodych ludzi postanowiła na obrzeżach miasta Samaniego urządzić własne przyjęcie. 20 osób spotkało się w domu babci jednego z uczestników. Większość z nich stanowili studenci lub ludzie, którzy dopiero ukończyli szkołę średnią. Według doniesień zagranicznych mediów, był to osoby w przedziale wiekowym 17-25 lat.

Jak donoszą zagraniczne media, kilka osób bawiących się na imprezie otrzymało groźby na komunikatorze Whatsapp, rozkazujące im zakończyć przyjęcie. Po chwili do domu wtargnęło kilku uzbrojonych mężczyzny na motocyklach, którzy otworzyli ogień do imprezujących młodych ludzi – donosi portal "La Prensa Latina".

Zobacz także

Impreza w trakcie pandemii skończyła się tragicznie. Nie żyje 8 osób

Zastrzelili 8 osób, 7 mężczyzn i jedną kobietę.

Zobacz także

Dziewczyna mojego syna powiedziała nam, że przeżyła, ponieważ udawała martwą, gdy rozpoczęła się strzelanina. Pozostali, którym udało się przeżyć, albo byli w kuchni, albo mogli uciec, ale wszyscy, którzy byli na dziedzińcu, zostali zastrzeleni. Byli przyzwoitymi młodymi ludźmi, wysportowanymi i pracowitymi

- powiedział ojciec jednej z ofiar w rozmowie z mediami.

Zobacz także

Dotychczas nie udało się ustalić, jaka była bezpośrednia przyczyna ataku jednak wiele poszlak wskazuje na to, że udział mogły w niej mieć gangi narkotykowe, działające przy granicy z Ekwadorem. Rząd Kolumbii wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawców masakry w wysokości 200 milionów peso, co w przeliczeniu na polską walutę wynosi 196 tysięcy złotych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/bbc.co.uk/LaPrensaLatina.com/colombiareports.com