Zamknij

Merkel: zamach zwiększa naszą determinację w walce z terrorystami

Redakcja
23.05.2017 12:28
Merkel: zamach zwiększa naszą determinację w walce z terrorystami
fot. east news

Kanclerz Angela Merkel dzień po zamachu w Manchesterze oświadczyła, że wydarzenie to tylko wzmocni determinację Niemiec do wspólnej z Wielką Brytanią walki z "tymi, którzy planują i dokonują czyny świadczące o pogardzie dla ludzi".

Merkel oświadczyła, że ze smutkiem i oburzeniem śledzi informacje, które napływają z Manchesteru. – To niepojęte, że ktoś wykorzystał radosny koncert pop do spowodowania śmierci i ciężkiego okaleczenia tak wielu ludzi – napisała szefowa niemieckiego rządu na swojej oficjalnej stronie, zapewniając jednocześnie Brytyjczyków, że mogą na Niemców liczyć.

22 ofiary

W poniedziałek (22. maja) w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena po zakończeniu koncerty amerykańskiej piosenkarki pop Ariany Grande miał miejsce wybuch w wyniku którego zginęły co najmniej 22 osoby. Brytyjska policja traktuje to jako atak terrorystyczny. Premier Theresa May o godz. 12. powiedziała, że policja i służby znają tożsamość sprawcy zamachu, ale nie mogą jej ujawnić na tym etapie śledztwa.

Nie możemy pozwolić, by terroryści dyktowali nam, jak żyć - komentował biskup Manchesteru David Walker w wywiadzie dla BBC Radio 4.

RadioZET.pl/PAP/strz