Zamknij

Komornik Hans K. oskarżony o molestowanie i gwałcenie dłużniczek

28.07.2021 00:02
komornik gwałcił dłużniczki
fot. Shutterstock

Komornik Hans K., oskarżony o molestowanie seksualne oraz gwałcenie dłużniczek, stanął we wtorek przed sądem w Roermond na południu Holandii. Według dziennika „De Telegraaf” poszkodowanych ma być jedenaście kobiet.

Komornik Hans K., oskarżony o molestowanie seksualne oraz gwałcenie dłużniczek, stanął we wtorek przed sądem w Roermon. Akt oskarżenia przeciwko 69-latkowi obejmuje przestępstwa o charakterze seksualnym. Pracujący jako komornik Hans K. miał wielokrotnie wykorzystywać swoją pozycję do molestowania seksualnego swoich klientek. Prokuratura zarzuca mu także trzy gwałty.

Oskarżony tłumaczył podczas rozprawy, że nie uprawiał seksu z klientkami w godzinach pracy, tylko w czasie przerwy na lunch.

Komornik oskarżony o molestowanie i gwałcenie dłużniczek

„Kobiety czuły się zastraszane, komornik czynił im niedwuznaczne propozycje” – informuje „De Telegraaf”. „Wszyscy boją się komornika” – powiedziała śledczym jedna z poszkodowanych kobiet.

Hans K. twierdzi, że żadna z kobiet wcześniej się na niego nie skarżyła. „Im się to podobało” – mówił w sądzie 69-letni oskarżony.

Prokuratura domaga się dla komornika sześciu lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/ PAP/ Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek