Zamknij

Kompromitująca wpadka Miedwiediewa. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół

10.08.2022 08:28

Dmitrij Miedwiediew odwiedził garnizon wojskowy w obwodzie orenburskim w Rosji. Zdjęcia opublikowała agencja Ria Nowosti. Internauci zauważyli na jednym z kadrów żenującą wpadkę.

Dmitroj Miedwiediew
fot. AP/Associated Press/East News

Dmitrij Miedwiediew gorliwie publikuje kłamliwe wpisy szkalujące kraje NATO i wpisujące się w najbardziej obrzydliwą propagandę Kremla. Tym razem były prezydent Rosji zaliczył wpadkę. Internauci zauważyli na stronie rosyjskich rządowych mediów kompromitujący szczegół.

Kompromitująca wpadka Miedwiediewa. "Szuka świetlanej przyszłości?"

Zastępca sekretarza Rady Narodowego Bezpieczeństwa i Obrony Rosji odwiedził w piątek obwód orenburski. Jest on oddalony o 1400 km na południowy wschód od Moskwy i leży na granicy z Kazachstanem. Miedwiediew "w imieniu prezydenta Rosji" wizytował wojskowy garnizon.

Agencja Ria Nowosti opublikowała zdjęcia z tego wydarzenia. Miedwiediew miał się zaznajomić ze szkoleniem rosyjskich żołnierzy. Został sfotografowany m.in., jak ogląda wyrzutnię rakiet i karabin snajperski.

Jeden z kadrów przykuł większą uwagę internautów. Widać na nim rosyjskiego polityka patrzącego przez lornetkę, co wywołało rozbawienie w mediach społecznościowych. Komentujący zauważyli, że wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa spogląda na szkolących się wojskowych... przez zamknięty obiektyw lornetki.

"Szuka świetlanej przyszłości?" - ironizowała na Twitterze agencja Nexta.

"Rosyjska państwowa agencja informacyjna Ria Nowosti donosi, że Dmitrij Miedwiediew niedawno odwiedził garnizon w regionie orenburskim i zobaczył… cóż, nie za wiele..." - dodał dziennikarz BBC Francis Scarr.

"Fotografowie RIA już szukają nowej pracy?" — pytał ukraiński dziennikarz Alieksiej Durniew.

Niektórzy użytkownicy Twittera, m.in. były prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves, za przyczynę pomyłki upatrują nietrzeźwość rosyjskiego polityka. "Znów jest pijany" - napisał.

RadioZET.pl