Zamknij

Zagrożenie terrorystyczne: Koncert w Rotterdamie odwołano po ostrzeżeniu hiszpańskiej policji

Redakcja
24.08.2017 01:35
Zagrożenie terrorystyczne: Koncert w Rotterdamie odwołano po ostrzeżeniu hiszpańskiej policji
fot. PAP/EPA

Koncert rockowy kalifornijskiej grupy Allah-Las w Rotterdamie na zachodzie Holandii odwołano po ostrzeżeniu hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym - poinformował w środę wieczorem burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb.

- Już po odwołaniu imprezy przed salą koncertową znaleziono furgonetkę, w której były butle z gazem. Kierowcę furgonetki z hiszpańską rejestracją zatrzymała policja, która przesłucha podejrzanego - powiedział Aboutaleb podczas konferencji prasowej.

Zastrzegł, że nie jest na razie jasne, czy jest związek między furgonetką a ostrzeżeniem hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym.

Koncert, który miał się odbyć w środę wieczorem w sali Maassilo, odwołano w ostatniej chwili. Sala może pomieścić do tysiąca osób. Koncert miał się zacząć o godz. 20.30.

Wieczorem przed wejściem do sali widać było policjantów w kamizelkach kuloodpornych i funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych DSI. Budynek ewakuowano, a dziesiątkom widzów, którzy przyszli na koncert, kazano zawrócić.

RadioZET.pl/pap/maal