Zamknij

Briefing Trumpa i Dudy. Dziennikarze mało zainteresowani wizytą polskiego prezydenta

Redakcja
18.09.2018 19:05
Briefing Trumpa i Dudy. Dziennikarze mało zainteresowani wizytą polskiego prezydenta
fot. PAP

W Białym Domu rozpoczęły się rozmowy par prezydenckich Polski Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy oraz USA Donalda Trumpa i Melanii Trump. - Uwielbiamy wizyty Polaków w USA – powiedział podczas krótkiej konferencji prasowej prezydent USA. Briefing zdominowały jednak pytania o bieżące wydarzenia polityczne w USA.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polska para prezydencka przybyła do Waszyngtonu w nocy z poniedziałku na wtorek. We wtorek około południa Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zostali powitani w Białym Domu przez Donalda Trumpa i Melanię Trump. Następnie Andrzej Duda wraz z małżonką złożyli podpisy w księdze pamiątkowej.

Zobacz także

Krótki briefing prasowy rozpoczynający rozmowy Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa zdominowały kwestie związane z bieżącymi wydarzeniami politycznymi w USA. Dziennikarze pytali o sędziego Bretta Kavanaugha, oskarżonego przez kobietę o molestowanie seksualne. Nie zabrakło jednak kilku wątków związanych z relacjami polsko – amerykańskimi.

- Uwielbiamy wizyty Polaków w USA – mówił prezydent Donald Trump. - Współpracujemy ściśle już od czasów wojny w Iraku – podkreślił.

Trump pytany o stałą lokalizację baz amerykańskich w Polsce powiedział, że „rozważa” taką możliwość. - Będziemy o tym rozmawiać – zapowiada prezydent USA.

- Bezpieczeństwo Polski jest dla mnie ważne. Polacy to bardzo szczególni ludzie. Polska to wielki kraj – dodał na koniec briefingu Trump.

RadioZET.pl/BM