Zamknij

Koniec wojny w Ukrainie coraz bliżej? "To decydujący moment". Padły daty

14.04.2022 10:54

Wojna w Ukrainie zbliża się do końca? Gen. Leon Komornicki w rozmowie z Onet Rano ocenił, że ukraińska armia znalazła się w decydującym momencie konfliktu z Rosją. – Rozstrzygnięcie powinno nastąpić między 20 a 30 kwietnia – powiedział były zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 

Wojna w Ukrainie
fot. i-Images/Eyevine/East News

Wojna w Ukrainie nazywana przez Władimira Putina "operacją specjalną" trwa już 50. dobę. Obecnie najcięższe walki toczą się we wschodniej części Ukrainy. Rosja uderza w siły ukraińskie, przygotowując się do wznowienia ofensywy w Donbasie. 

Wojna w Ukrainie zbliża się do końca?

Gen. Leon Komornicki w rozmowie z Onet Rano stwierdził, że armia i naród ukraiński znajdują się w decydującym momencie tego etapu wojny. – W mojej ocenie rozstrzygnięcie powinno nastąpić między 20 a 30 kwietnia – mówił były zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Według gen. Komornickiego Rosjanie przygotowują zgrupowanie uderzeniowe na swoim terytorium. – Będzie ono miało za zadanie wyrąbać dwa korytarze w obronie ukraińskiej. Jeden będzie prowadził spod Charkowa w kierunku Dniepru, by okrążyć główne zgrupowanie wojsk ukraińskich w przestrzeni otwartej ukraińskiego stepu. Drugi z nich, południowy, poniżej Doniecka – tłumaczył.

Zdaniem byłego wojskowego rosyjska ofensywa w Donbasie będzie miała charakter operacji połączonej. – Będą użyte wszystkie rodzaje sił, łącznie z marynarką wojenną – dodał. 

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

RadioZET.pl/Onet