Zamknij

Kontrolujący Strefę Gazy Hamas ogłosił zawieszenie broni z Izraelem

Redakcja
30.05.2018 18:06
Gaza
fot. Twitter

Po wtorkowej największej wymianie ognia między państwem żydowskim a palestyńskimi bojownikami od 2014 r., Hamas ogłosił zawieszenie broni. Poinformował o tym zastępca szefa Hamasu w Strefie Gazy Chalil al-Haja.

Kontrolujący Strefę Gazy Hamas poinformował w środę, że zawiesza broń po tym, jak zaostrzył się konflikt. –Będziemy przestrzegać zawieszenia broni tak długo, jak władze okupacyjne (w ten sposób al-Haja nazwał Izrael – red.) będą ich przestrzegać – podał w oświadczeniu zastępca szefa Hamasu w Strefie Gazy Chalil al-Haja.

Koniec walk w Strefie Gazy?

Zawieszenie broni – zdaniem ugrupowania Islamski Dżihad – mogło mieć miejsce dzięki mediacjom strony egipskiej. Izraelski minister edukacji Naftali Bennett zaprzeczył jednak w środę, że doszło do porozumienia.

100 rakiet w kierunku Izraela

Zagraniczne agencje informacyjne poinformowały, że w nocy z wtorku na środę palestyńscy bojownicy wystrzelili ponad 100 moździerzy i rakiet w kierunku Izraela ze Strefy Gazy. Informację tę potwierdził rzecznik sił zbrojnych państwa żydowskiego Jonathan Conricus. Większość pocisków przechwycił system obrony powietrznej Żelazna Kopuła.

RadioZET.pl/PAP/strz