Zamknij

Fatalna kontuzja młodej modelki. Straciła czucie w nogach

Redakcja
22.02.2018 13:55
Fatalna kontuzja młodej modelki. Straciła czucie w nogach
fot. Instagram

Fatalnej kontuzji podczas treningu na siłowni doznała brazylijska modelka Marcelle Mancuso. Podczas ćwiczeń brzucha pękła taśma i 23-latka z pełnym impetem uderzyła głową o ziemię, w wyniku czego uszkodziła kręgosłup i przestała chodzić.

Marcelle ćwiczyła tzw. odwrócone brzuszki na ławce ze specjalną taśmą. Ta niestety pękła i młoda kobieta doznała ciężkiej kontuzji. Gdy zawieźli ją do szpitala, diagnoza lekarzy brzmiała jak wyrok: złamanie piątego kręgu szyjnego i zmiażdżenie trzeciego.

Dramat młodej modelki

Modelka natychmiast trafiła na stół operacyjny, gdzie lekarze zrobili, co mogli, aby odzyskała zdrowie. Gdy wybudziła się z narkozy, zorientowała się, że nie ma czucia w nogach. — To była najgorsza chwila w moim życiu — mówiła.

Cierpliwość i rehabilitacja

Wiedząc, że jest cień szansy na powrót do sprawności, Mancuso zaczęła ciężką rehabilitację. Po kilku miesiącach było już widać lekkie postępy. — Po sześciu miesiącach zaczęłam spacerować, a moje nogi przestały kołysać się na boki — relacjonuje w rozmowie z dziennikarzem „Independent”.

Po dwóch latach rehabilitacji udało jej się wrócić do niemal pełnej sprawności. Efekty ćwiczeń widać na poniższych zdjęciach.

Zdjęcia Marcelle Mancuso przed i po kontuzji:

RadioZET.pl/strz