Zamknij

Korea Północna przeprowadziła kolejny test rakietowy. Sąsiad z południa odpowiada na prowokację

Redakcja
28.11.2017 20:44
Kim
fot. Twitter

Korea Płn. przeprowadziła we wtorek test rakiety balistycznej. Wkrótce po teście północnokoreańskiej rakiety balistycznej Korea Płd. przeprowadziła ćwiczenia rakietowe w odpowiedzi na prowokację Pjongjangu - poinformowały w oświadczeniu siły zbrojne Korei Płd.

"Korea Płn. wystrzeliła dziś o świcie niezidentyfikowaną rakietę w kierunku wschodnim (z miejsca) w pobliżu Pyongsong w prowincji Pyongan Południowy" - głosi komunikat dowódcy południowokoreańskiej armii.

Rząd Japonii poinformował, że pocisk mógł spaść na terenie wyłącznej japońskiej strefy ekonomicznej. Premier Japonii Shinzo Abe zwołał w trybie natychmiastowym posiedzenie rządu - poinformował szef jego gabinetu Yoshihide Suga. Dodał, że Tokio analizuje informacje o możliwych uszkodzeniach statków i samolotów.

Zobacz także

O teście północnokoreańskiej rakiety poinformowali też przedstawiciele administracji USA. Prezydent USA Donald Trump poinformowany został o teście północnokoreańskiej rakiety jeszcze w trakcie jej lotu - podał Biały Dom. Pentagon i siły zbrojne Korei Płd. poinformowały, że rakieta została wystrzelona około godz. 3.17 (19.17 czasu polskiego).

Eksperci wojskowi Korei Płd. i USA analizują dane o teście pocisku - podała Yonhap, powołując się na szefa połączonych sztabów południowokoreańskich sil zbrojnych.

RadioZET.pl/PAP/MP