Zamknij

Kim Dzong Un ogłosił zawieszenie prób jądrowych i rakietowych

Redakcja
21.04.2018 08:35
Kim Dzong Un ogłosił zawieszenie prób jądrowych i rakietowych
fot. PAP/EPA

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił zawieszenie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych - podała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na oficjalną północnokoreańską agencję KCNA.

Kim Dzong Un miał także zapowiedzieć zamknięcie północnokoreańskiego ośrodka badań jądrowych.

Korea Płn. zawiesza próby jądrowe i rakietowe

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Od 21. kwietnia Korea Północna wstrzymuje próby jądrowe i starty międzykontynentalnych rakiet balistycznych" - głosi komunikat przekazany przez agencję KCNA, który cytuje południowokoreańska agencja prasowa.

Decyzja o wstrzymaniu prób atomowych i rakietowych zapadła w piątek podczas posiedzenia Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei.

Trump o decyzji Korei Płn.: To bardzo dobra wiadomość dla świata

Zagłosuj

Czy Korea Północna stanowi realne zagrożenie?

Liczba głosów:

Zawieszenie przez KRLD prób jądrowych i rakietowych to "bardzo dobra wiadomość dla świata i samej Korei Północnej" -  napisał w piątek wieczorem czasu lokalnego prezydent USA Donald Trump na Twitterze.

Trump podkreślił także, że czeka teraz na spotkanie na szczycie z liderem KRLD Kim Dzong Unem. "Cieszę się już na to spotkanie" - napisał amerykański prezydent.

Obaj przywódcy mają się spotkać pod koniec maja lub na początku czerwca. Już w najbliższy piątek na granicy między obiema Koreami ma dojść do spotkania Kim Dzong Una i prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina.

RadioZET.pl/pap/maal