Zamknij

Korea Północna: działanie Stanów Zjednoczonych to wstęp do inwazji

Redakcja
11.04.2017 11:55
Korea Północna: działanie Stanów Zjednoczonych to wstęp do inwazji
fot. AP/East News

W sobotę Stany Zjednoczone skierowały w stronę Korei Północnej lotniskowiec, kilka krążowników i niszczycieli. Amerykanie odpowiedzieli tym samym na kolejne wystrzelenie rakiety balistycznej przez Koreę. Mimo to władze w Pjongjangu uznały ten akt za "próbę przed generalną inwazją". 

- Korea Północna jest gotowa stanowczo odpowiedzieć na wszelkie działania zbrojne wynikające z wysłania przez Stany Zjednoczone grupy bojowej marynarki wojennej w rejon Półwyspu Koreańskiego - oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Pjongjangu.

Zagłosuj

Czy powinniśmy się bać działań Korei Północnej?

Liczba głosów:

Rzecznik północnokoreańskiej dyplomacji stanowczo oświadczył, że Stany Zjednoczone będą ponosiły odpowiedzialność za skutki swojego "oburzającego działania".

Każdy tryb wojny jest możliwy

- Jeśli USA odważą się na działania zbrojne, krzycząc o "ataku wyprzedzającym" i "zlikwidowaniu kwatery głównej [północnokoreańskiego wojska - red.]", KRLD jest gotowa zareagować na każdy tryb wojny pożądany przez USA - dodano.

W sobotę Amerykanie wysłali z Singapuru w kierunku Korei Północnej lotniskowiec USS Carl Vinson oraz kilka niszczycieli i krążowników rakietowych. Była to odpowiedź na wystrzelenie kolejnej rakiety balistycznej przez Koreańczyków z Północy. Zdaniem USA miała ona wpaść do morza w wyniku awarii.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Broń nuklearna jest przez Pjongjang nazywana elementem obrony. Ostatnia aktywność Amerykanów jest postrzegana przez tamtejsze władze jako "preludium do wojny". 

Korea Północna kontynuuje swoje próby rakietowe pomimo sankcji narodowych i rezolucji ONZ krytycznie odnoszących się do tych działań.

RadioZET.pl/KM