\' : \'extension/ezmultiupload/design/standard/override/templates/node/view/line_thumbnail.tpl\'))))' )); ?>

Trump przekroczył granicę Korei Płn. To historyczny moment

30.06.2019 08:35
Trump przekroczył granicę Korei Płn. To historyczny moment
fot. AP/Associated Press/East News

Prezydent USA Donald Trump spotkał się w niedzielę z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem w strefie zdemilitaryzowanej na granicy między dwiema Koreami. Jako pierwszy urzędujący prezydent USA przekroczył granicę Korei Północnej i przebywał przez chwilę w tym kraju. Jak z kolei podaje CNN, Donald Trump zaprosił też Kim Dzong Una do Białego domu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę,w  strefie zdemilitaryzowanej pomiędzy dwiema Koreami, prezydent USA Donald Trump spotkał sie z przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem.

- Trump jako pierwszy urzędujący prezydent USA przekroczył granicę z Koreą Północną – poinformowały w niedzielę zagraniczne agencje prasowe.

Zobacz także

- Prezydent Trump właśnie przekroczył linię demarkacyjną, co czyni z niego pierwszego prezydenta USA, który odwiedził nasz kraj - podkreślił Kim przez tłumacza, gdy obaj przywódcy znaleźli się po południowej stronie granicy.

Jak podaje telewizja CNN, Donald Trump zaprosił Kima do Białego Domu.

Spotkanie potwierdził wcześniej prezydent Korei Południowej

Trump przyleciał do strefy zdemilitaryzowanej z Seulu na pokładzie śmigłowca. Prezydent proponował Kimowi krótkie spotkanie, by "uścisnąć mu dłoń i się przywitać". Spotkanie potwierdził prezydent Korei Południowej Mun Dze In.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Komentarze