Zamknij

Nowe zdjęcie Kim Dzong Una. Pokazuje jego szaleństwo i obłęd [FOTO]

Redakcja
17.09.2017 19:01
Nowe zdjęcie Kim Dzong Una. Pokazuje jego szaleństwo i obłęd [FOTO]
fot. PAP/EPA

Koreańska Centralna Agencja Prasowa opublikowała w niedzielę szereg wypowiedzi Kim Dzong Una na temat Stanów Zjednoczonych. Północnokoreański dyktator stwierdził, że to na jego polecenie dokonano ostatniego testu pocisku balistycznego średniego zasięgu, którego osobiście doglądał.

KCNA opublikowała zdjęcie Kima, który biurku obserwuje test rakiety Hwasong-12 (Mars-12), o maksymalnym zasięgu szacowanym na 3,7 tys. do 6 tys. km. Tuż przy nim znajdują się lornetka i mapa. Mimo że zdjęcie ma bez wątpienia charakter propagandowy, pokazuje absolutną manię północnokoreańskiej władzy na punkcie wywoływania ogólnoświatowego niepokoju. 

net-epa06207874
fot. PAP/EPA

Kim Dzong Un zaznaczył też, że decyzja o wystrzeleniu pocisku, który po wystrzeleniu z miasta Sunan, w pobliżu Pjongjangu, przeleciał nad północną Japonią i spadł do Pacyfiku, została podjęta, by "zmusić Amerykanów do zmiany zanadto wojowniczego tonu na spokojniejszy". "A także po, by sprawić, że politycy u steru władzy w USA, nie będą nawet śmieli głośno mówić o zastosowaniu opcji militarnej w odniesieniu do KRLD".

Zobacz także

W piątek wieczorem na wniosek Japonii i USA na nadzwyczajnym posiedzeniu zebrała się Rada Bezpieczeństwa ONZ, która zdecydowanie potępiła kolejną próbę balistyczną Korei Płn.

W poniedziałek Rada nałożyła na Koreę Północną nowe sankcje, które są odpowiedzią na próbę nuklearną z 3 września. Korea Płn. nie zrewidowała jednak swej polityki. W czwartek jej władze zagroziły, że użyją broni jądrowej, by - jak to ujęto - "zatopić" Japonię, a USA obrócić w "popiół i ciemność" za poparcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i sankcji wobec reżimu w Pjongjangu za ostatnią próbę nuklearną.

RadioZET.pl/PAP/DG