Zamknij

Korea Południowa: wielki pożar w szpitalu. Dziesiątki rannych

Redakcja
26.01.2018 08:09
Korea Południowa: wielki pożar w szpitalu. Dziesiątki rannych
fot. PAP/EPA

Co najmniej 41 osób zginęło, a 77 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w piątek rano czasu miejscowego w szpitalu w mieście Miryng w Korei Południowej, ok. 300 km na południowy wschód od Seulu — poinformowały władze. Osiem osób jest w stanie krytycznym.

Poprzedni oficjalny bilans mówił o 31 ofiarach śmiertelnych i 50 rannych.

Zaktualizowaną informację o liczbie zabitych podała kancelaria prezydenta Korei Płd. Mun Dze Ina; szef państwa zaapelował do rządu o podjęcie „wszelkich możliwych działań” w celu udzielenia pomocy ocalałym z pożaru.

Ogień zaczął się rozprzestrzeniać ok. godz. 7.30 (23.30 w czwartek czasu polskiego) na tyłach izby przyjęć szpitala Sejong; pożar został w większości ugaszony po kilku godzinach — poinformował komendant miejscowej straży pożarnej Czi Man Wu na konferencji prasowej. Jak dodał, strażacy ewakuowali ok. 200 osób z głównego budynku szpitalnego kompleksu oraz ze znajdującego się zaraz za nim domu opieki.

Władze wszczęły dochodzenie, które ma ustalić przyczynę pożaru określonego przez agencję Yonhap jako najtragiczniejszy w skutkach w Korei Płd. od co najmniej 10 lat.

W grudniu 29 osób straciło życie w pożarze, jaki wybuchł w kilkukondygnacyjnym centrum fitnessu w mieście Jecheon w środkowej części kraju. Po tej tragedii w mediach pojawiły się głosy oburzenia z powodu wadliwej konstrukcji budynku, zepsutych drzwi, zablokowanych dróg ewakuacyjnych i innych problemów, które mogły przyczynić się do tak dużej liczby ofiar. 

RadioZET.pl/PAP/KM