Zamknij

Ciężarna poszła do kliniki na zastrzyk. Przez pomyłkę lekarz wykonał aborcję

24.09.2019 15:57
Ciężarna poszła do kliniki na zastrzyk. Przez pomyłkę lekarz wykonał aborcję
fot. Rawpixel.com/Shutterstock

Do tragedii doszło w Seulu, w Korei Południowej. W jednej z klinik przeprowadzono aborcję przez pomyłkę. Zabieg wykonano kobiecie, która była w 6. tygodniu ciąży. Pomylono ją z inną pacjentką – również ciężarną – która zgłosiła się do placówki w celu usunięcia ciąży.

Zobacz także

Wszystko przez błąd personelu kliniki. Jak informują zagraniczne media, pielęgniarka nie sprawdziła dokumentów i nie potwierdziła tym samym tożsamości pacjentki, a następnie podała jej zastrzyk znieczulający przed zabiegiem usunięcia ciąży.

Zobacz także

Dane pacjentki nie zostały sprawdzone również przez lekarza wykonującego aborcję.

Wszczęto śledztwo

W trakcie zabiegu usunięto 6-tygodniowy zarodek. Kobieta miała przyjść na wizytę jedynie po zastrzyk wyrównujący jej niedobory.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zarówno pielęgniarka, jak i lekarz, który wykonał zabieg, przyznali się do błędu. Jak podaje koreńska agencja Yonhap,  w sprawie zostało wszczęte śledztwo. Jego wynik niedługo ma otrzymać prokuratura.

Zobacz także

W Korei Południowej aborcja jest legalna. Zalegalizowano ją w kwietniu tego roku, jednak nadal jej wykonanie grozi karą pozbawienia wolności do roku. Zmiany w prawie aborcyjnym mają wejść w życie do końca grudnia 2020 roku. Obecnie zabieg aborcji w Korei Płd. można wykonać w przypadku gwałtu, zagrożenia zdrowia lub życia matki albo dziecka.

 

RadioZET.pl/cnn.com/koreaherald.com