Zamknij

Prezydent Słowacji na kwarantannie. Odwołane najbliższe ważne spotkania

24.06.2020 11:35
Andrzej Duda i Zuzana Czaputova
fot. East News/Piotr Molecki

Prezydent Słowacji, Zuzana Czaputova do piątku będzie przebywać na kwarantannie. Jeden z jej współpracowników miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem .

Prezydent Słowacji odwołała swoje zobowiązania do piątku. W środę Czaputova miała się spotkać z prezydentem Austrii Alexandrem Van der Bellenem.

Prezydent Słowacji na kwarantannie

Rzecznik Milan Striżine przekazał, że prezydent Słowacji w rozmowie z Van der Bellenem wyjaśni przyczynę odwołania spotkania. Miało się one odbyć w środę w Pezinoku koło Bratysławy, gdzie mieszka prezydent.

Zobacz także

Kancelaria prezydenta Słowacji odwołała także spotkanie z przewodniczącym Senatu Republiki Czeskiej Miloszem Vystrczilem, który składa wizytę w Bratysławie.

Koronawirus na Słowacji

Słowacja jest jednym z krajów europejskich ze stosunkowo niewielką liczbą wykrytych zakażeń koronawirusem. Od początku pandemii stwierdzono tam 1589 infekcji i odnotowano 28 zgonów.

Zobacz także

Agencja CTK, która poinformowała o zmianach w programie pracy prezydent Słowacji, dodała także, że według ich wstępnych źródeł, nie zanotowano żadnego przypadku SARS-CoV-2 wśród polityków.

RadioZET.pl/PAP