Zamknij

Organizm 17-dniowego dziecka zwalczył koronawirusa. Nawet nie podawano mu leków

26.02.2020 16:23
Zdjęcie ilustracyjne
fot. paulaphoto/Shutterstock

Jak podaje Onet, 17-dniowa dziewczynka z Wuhan przyszła na świat z koronawirusem. Organizm noworodka jednak samodzielnie zwalczył śmiercionośny szczep – informują zagraniczne media. Dziecku nie podawano nawet leków antywirusowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Historia prosto z ogniska śmiercionośnego wirusa – Wuhan – wywołała niemałe poruszenie. W szpitalu neonatologicznym na świat przyszła dziewczynka, u której niespełna 30 godzin po porodzie wykryto obecność koronawirusa. Jej matka zakaziła się COVID-2019 jeszcze przed porodem.

Zobacz także

Organizm noworodka sam zwalczył wirusa

Organizm Xiao Xiao – bo tak na imię ma najmłodsza pacjentka, u której zdiagnozowano koronawirusa – samodzielnie zwalczył ten groźny szczep.  Nie wiadomo natomiast, jak dokładnie doszło do zakażenia noworodka – poprzez kontakt drogą kropelkową czy jeszcze w trakcie ciąży.

Zobacz także

Jak czytamy na Onecie lekarze, pod okiem których Xiao Xiao przyszła na świat przyznają, że nie podawali dziecku żadnych medykamentów antywirusowych ponieważ stan dziewczynki nie był aż tak poważny. 17-dniowa pacjentka nie miała niewydolności oddechowej, kaszlu ani gorączki. U noworodka jedynie zdiagnozowano „lekkie uszkodzenie mięśnia sercowego oraz infekcję układu oddechowego” – czytamy na onet.pl.

W związku z powyższym, medycy postanowili leczyć wadę serca dziewczynki. Po jakimś czasie kuracji powtórzono testy na obecność koronawirusa – wszystkie trzy okazały się ujemne. Ponadto, dziecko przybrało na wadze i rozwija się w trybie prawidłowym. Xiao Xiao opuściła już szpital – podaje Onet.

Zobacz także

Niestety, mama dziewczynki wciąż pozostaje w izolacji ze względu na zakażenie koronawirusem.

 

RadioZET.pl/Onet.pl