Zamknij

Bilans koronawirusa na świecie. Wzrosty zakażeń w Niemczech i Iranie [9.03.2020]

09.03.2020 10:37
Koronawirus Chiny Korea Iran Włochy Niemcy
fot. PAP/EPA/MONIRUL ALAM/ROLEX DELA PENA /KIMIMASA MAYAMA, RAMINDER PAL SINGH

Ponad tysiąc zakażonych koronawirusem w Niemczech, ponad 7 tysięcy we Włoszech, spadkująca tendencja zachorowań w USA i Korei Południowej – przedstawiamy najnowszy bilans walki z wirusem SARS CoV2.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Koronawirus na świecie. Znacząco rośnie bilans zakażeń we Włoszech i Niemczech. W pierwszym z państw, w ognisku wirusa w Europie, zachorowało już ponad 7 tysięcy osób. Do wczoraj zmarło aż 366 z nich.

Zobacz także

Włosi silnie promują kampanię „Zostaję w domu”. Zainaugurowana w niedzielę inicjatywa ma przekonać Włochów do niewychodzenia z domów jeśli nie ma takiej potrzeby. Apel przekazują w świat znani piosenkarze , prezenterzy telewizyjni, czy aktorzy

Ponad tysiąc zakażeń w Niemczech, głównie w Nadrenii-Westfalii

Obawy przed koronawirusem nasilają się u naszych zachodnich sąsiadów. Według stanu z godz. 8 rano w Niemczech wykryto 1112 przypadków zakażenia koronawirusem. Dane przekazał Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To oznacza wzrost aż o 210 względem danych z niedzieli.

Blisko połowa z nich (484) to zakażeni w Nadrenii-Westfalii. Za pierwotne ognisko infekcji uważa się powiat Heinsberg.

Spadki zachorowań w Chinach i Korei, wzrost w Iranie

Z informacji przekazanych przez Narodową Komisję Zdrowia Chin wynika, że w ciągu doby zachorowało kolejne 40 osób. Zmarły zaś kolejne 22, z czego aż 21 w ognisku wirusa – prowincji Hubei. Obecnie łączna liczba zakażonych w Chinach kontynentalnych wynosi 80.735, z czego 19.016 jest leczonych a 58.600 wyzdrowiało.

Zobacz także

Spadek zachorowań, choć nie tak imponujący, odnotowano w Korei Południowej. W ciągu doby zachorowało na SARS CoV2 248 osób, zwiększając łączną liczbę do blisko 7,4 tys. Do tej pory w Korei zmarło 51 osób.

Najwyższą liczbę zgonów od pierwszego zanotowania potwierdzono za to w Iranie. Przez ostatnie 24 godziny na koronawirusa zmarło 49 osób - informował tamtejszy resort zdrowia.

 RadioZET.pl/PAP