Zamknij

Szósty przypadek koronawirusa w Niemczech. Tym razem to dziecko

31.01.2020 19:06
Koronawirus Niemc
fot. PAP/EPA

Kolejny przypadek koronawirusa potwierdzono w Niemczech. Tym razem jego ofiarą padło dziecko pracownika firmy, w której wirusem zdążyło się zarazić już kilka osób. Całą rodzinę przetransportowano już do szpitala. 

Jak podaje wp.pl,, niemiecki minister zdrowia wydał oświadczenie, w którym poinformował o kolejnym przypadku koronawirusa na terenie Niemiec. Niestety, kolejną ofiarą tej szalejącej o miesiąca choroby jest dziecko, a konkretnie dziecko pracownik firmy produkującej części do samochodów, której siedziba mieści się w Stockdorfie w Bawarii.

W tym samym przedsiębiorstwie (oprócz wspomnianego wyżej pracownika i jego dziecka) stwierdzono już wcześniej cztery przypadki koronawirusa. Cała piątka dorosłych miała kontakt z pracownicą chińskiego oddziału firmy z Szanghaju, która 19 stycznia przyleciała do Niemiec na szkolenie.

Zobacz także

WP, powołując się na relacje niemieckich mediów, informuje, że całą pięcioosobową rodzinę pracownika, którego dziecko zostało zarażone wirusem, przetransportowano do szpitala w bawarskim Trostberg. I choć jedynie u wspomnianej dwójki potwierdzono zaistnienie koronawirusa, to lekarze podejrzewają, że narażeni mogą być na niego także pozostali krewni. 

Koronawirus szaleje

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w czwartek po spotkaniu komitetu kryzysowego, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi obecnie zagrożenie dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Koronawirus z Wuhanu powoduje zapalenie płuc, które może być śmiertelne.

Zobacz także

Epidemia, która wybuchła pod koniec 2019 roku w Wuhan, zabiła już w Chinach ponad 200 osób, a zakażenia potwierdzono u prawie 10 tys., z czego ponad 1,5 tys. przypadków określono jako ciężkie. U ponad 15 tys. osób podejrzewa się zakażenie, a ponad 100 tys. osób poddano obserwacji – przekazała w piątek państwowa komisja zdrowia.

Zobacz także

Wirus przedostał się do wszystkich prowincji i regionów ChRL, a także do kilkunastu krajów świata, w tym do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Szwecji. Jak dotąd nie pojawiły się jednak doniesienia o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

Zobacz także

W związku z epidemią niektóre miasta i prowincje Chin przedłużyły okres wolny od pracy z okazji Chińskiego Nowego Roku do 10 lutego. W piątek o takiej decyzji poinformowały władze Pekinu. Według dziennika "Beijing Ribao" w stolicy Chin zamknięte pozostaną firmy państwowe i prywatne, za wyjątkiem przedsiębiorstw dostarczających prąd, wodę i gaz oraz firm z niektórych innych sektorów, w tym medycznego, farmaceutycznego czy supermarketów.

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć!

RadioZET.pl/wp.pl/PAP