Zamknij

Wyludnione miasta, puste półki w sklepach. Zdjęcia z Chin szokują

27.01.2020 22:07
Wyludnione miasta, puste półki w sklepach. Zdjęcia z Chin szokują
9 Zobacz galerię
fot. PAP/EPA/WU HONG

Wuhan, siedlisko śmiercionośnego koronawirusa - w którym na co dzień mieszka około 11 milionów ludzi – jest całkowicie opustoszałe. Wyludnione ulice, praktycznie puste półki w supermarketach, miejscami przemykający ludzie w maskach ochronnych. Takie obrazy, uwiecznione na fotografiach, można zobaczyć w Internecie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W związku z Nowym Rokiem w mieście organizowano wiele wydarzeń, jednak przerażeni mieszkańcy – w obawie przed śmiertelnym koronawirusem – pozostają w domach. Jak donoszą zagraniczne media, wychodzą tylko w stanie absolutnej konieczności, obowiązkowo z maską na twarzy.

Zobacz także

Na ulicach trudno spotkać żywego człowieka. Zdjęcia z Wuhan naprawdę szokują – na jednym z nich między innymi uchwycono ambulans, przejeżdżający przez ogromny, lecz całkowicie opustoszały od samochodów, most.

Zobacz także

To samo dotyczy Pekinu – stolicy Chin, w której żyją ponad 22 miliony ludzi. Ulice tej ogromnej aglomeracji również są puste i tylko gdzieniegdzie pojawiają się pojedynczy ludzie, również w maskach.

Koronawirus z Wuhan

Koronawirus z Chin zbiera śmiertelne żniwo. Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa wzrosła do ponad 80 a osób zarażonych do blisko 3 tysięcy. 

Zobacz także

Nowy koronawirus (2019-nCoV) prawdopodobnie pojawił się pod koniec 2019 r. na targu owoców morza w Wuhan (Chiny). Sprzedawano na nim nielegalnie dzikie zwierzęta. Pierwszy przypadek zakażenie koronawirusem Wuhan odnotowano 1 grudnia 2019 r.

Zobacz także

Od jednej osoby może się zakazić od dwóch do trzech osób. Niepokojące jest, że do kolejnej infekcji może dojść zanim jeszcze pojawią się pierwsze objawy, a te mogą wystąpić zarówno po jednym dniu, jak też dopiero po dwóch tygodniach od zakażenia. Niektóre osoby przez wiele dni mogą zatem roznosić wirusa, nie zdając sobie z tego sprawy. 

 

RadioZET.pl/PAP