Zamknij

Wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Jest gorzej, niż w przypadku SARS

29.01.2020 09:45

Prawie 6 tysięcy chorych w Chinach, 60 w pozostałych krajach świata, 132 osoby zmarłe – to najnowszy bilans śmiercionośnego koronawirusa. Spośród zakażonych, tysiąc osób ma być w ciężkim stanie. Jeżeli chodzi o liczbę zakażeń, sytuacja jest gorsza niż w przypadku SARS – czytamy w wp.pl.

Wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Jest gorzej, niż w przypadku SARS
fot. Jakub Kaminski/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według oficjalnych danych na koniec dnia we wtorek w Chinach potwierdzono dotąd 5974 zakażenia i 132 zgony spowodowane koronawirusem. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 milionów mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast. W różnych krajach na świecie odnotowano łącznie dziesiątki przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także

Według informacji zagranicznych agencji, w pozostałej części świata potwierdzono 60 przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także

Dane te są tym bardziej zatrważające, że na tym etapie mamy do czynienia z większą liczbą zakażonych niż w przypadku SARS – wtedy, na przełomie 2002 i 2003 roku zaraziło się 5327, a 349 z nich zmarło.

Koronawirus w Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie potwierdziły w środę pierwszy przypadek nowego koronawirusa. Osoba zakażona przyjechała z miasta Wuhan w środkowych Chinach, gdzie wybuchła epidemia - podało ministerstwo zdrowia ZEA.

Zobacz także

Resort nie sprecyzował, gdzie zakażona osoba jest leczona.

Zobacz także

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszczą się latające na długich dystansach linie lotnicze takie jak Emirates czy Etihad. Kraj ten jest węzłem komunikacyjnym dla połączeń na całym świecie, co ma znaczenie w sytuacji wybuchu epidemii.

Koronawirus z Wuhan

Nowy typ koronawirusa pojawił się po raz pierwszy w grudniu 2019 r. w Wuhanie.

Zobacz także

Towarzyszące mu objawy, w tym kaszel i gorączka, a w ciężkich przypadkach zapalenie płuc, są podobne do wielu innych chorób.

 

loader

RadioZET.pl/wp.pl/PAP