Zamknij

106 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Pierwsze przypadki w Niemczech i Kanadzie

28.01.2020 10:47

Do 106 wzrosła w Chinach liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa, a zarażonych nim jest już ponad 4 tysiące osób - poinformowały we wtorek rano czasu lokalnego chińskie media. Pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem odnotowano w Niemczech i w Kanadzie.

koronawirus
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W samej prowincji Hubei, gdzie epidemia miała swój początek, zmarły kolejne 24 osoby, a kolejnych blisko 1,3 tysiąca osób zostało zarażonych.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus - NOWE FAKTY. Jakie objawy? Czy grozi nam epidemia?

W poniedziałek poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej wirusa w Pekinie.

Zobacz także

Epidemia koronawirusa, mogącego wywoływać groźne zapalenie płuc, wybuchła pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Zobacz także

By powstrzymać rozwój epidemii, chińskie władze w praktyce odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan; zawiesiły m.in. komunikację, zarówno połączenia lokalne, jak i dalekobieżne.

Zobacz także

Jak dotąd nie ma doniesień o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

Atak korona wirusa. Pierwsze przypadki w Niemczech i w Kanadzie

W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia nowym koronawirusem. "Zaraził się nim mężczyzna z powiatu Starnberg w Bawarii" - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia.

Zobacz także

Jak poinformował bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL), stan kliniczny pacjenta jest dobry. "Został on odizolowany i cały czas monitorowany jest jego stan zdrowia" - zapewnił LGL.

Przedstawiciele publicznej służby zdrowia prowincji Ontario w Kanadzie potwierdzili oficjalnie w poniedziałek, że mężczyzna, u którego wstępnie diagnozowano koronawirus 2019-nCoV, jest nim zarażony. Drugą osobą z koronawirusem może być żona pacjenta.

Szef służby zdrowia Ontario dr David Williams poinformował, że żona chorego mężczyzny przebywała odizolowana w domu od chwili przylotu z Chin. W jej przypadku diagnoza jest wstępna, ostateczne potwierdzenie z laboratorium w Winnipeg, dopiero jest oczekiwane. Ponieważ kobieta nie ma objawów koronawirusa, przebywa nadal w domu.

RadioZET.pl/PAP